poniedziałek, 16 marca 2015

Mój pierwszy wywiad


Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z czymś niewątpliwie niecodziennym. Moje przyjaciółki z liceum są na profilu dziennikarskim i jednym z powierzonym im zadań zostało stworzenie amatorskiej gazety. A co za tym idzie - napisanie artykułów i felietonów oraz przeprowadzenie... wywiadu. Nieśmiało zaproponowały mi rolę gościa w swojej gazecie a ja z ochotą postanowiłem im pomóc i zgodziłem się odpowiedzieć na ich pytania dotyczące mojego bloga. Praca przy tworzeniu wywiadu okazała się kupą śmiechu. Każde pytania czy odpowiedź były poprzedzone salwą chichotów. Zdecydowanie zaliczam to do pozytywnych doświadczeń. Pomimo, że z profesjonalnym wywiadem nie miało to wiele wspólnego to przez chwilę mogłem poczuć się niczym sławetna osobistość. Jeżeli ktoś tutaj z obecnych chciałby bliżej poznać mnie czyli autora tej oto skromnej strony to zapraszam do "lektury z przymrużeniem oka"   :) Czekam jak zawsze na Wasze opinie w komentarzach!     

***
[M] - Martyna (moja przyjaciółka w roli redaktora)
[A] - Adrian (czyli ja, o xd)

M: Od kiedy Pan bloguje?
A:  Bloguje od kiedy pamiętam. Swojego pierwszego bloga założyłem w wieku dziesięciu lat. Myślę, że od tamtego czasu można mówić o liczbie nawet kilkunastu. Nie zawsze były to blogi godne uwagi, ale sprawiało mi ogromną frajdę publikowanie przeróżnych postów, których treść na tamtą chwilę była dla mnie bardzo pasjonująca.

M: Skąd pomysł na założenie aktualnego bloga?
A:  Będąc uczniem gimnazjum zauważyłem, że szeroko rozumiana moda staje się dla mnie czymś inspirującym. Przeglądając modowe czasopisma, które chętnie podkradałem mamie, doświadczałem wrażenia, że oglądam coś, co mnie niezwykle pociąga. Kilka lat później moda stała się nieodłącznym elementem mojej codzienności. Blog powstał z pasji.

M: Do kogo jest skierowany Pana blog?
A:  Myślę, że blog jest skierowany do wszystkich. Początkowo miał być zaadresowany wyłącznie dla chłopaków w podobnym wieku. Jednakże, jak się szybko przekonałem – i żeńska część odbiorców znalazła coś dla siebie. Myślę, że w tej chwili to ona zdominowała moją witrynę i stała się czołową grupą czytelników.  

M: Może Pan w kilku zdaniach opowiedzieć, co potencjalny czytelnik znajdzie na Pana blogu?
A:  Uważam, że może znaleźć wiele rozmaitych rzeczy. Nie trzymam się schematów i nie ograniczam do jednego zakresu tematycznego. Publikuję własne inspiracje, najświeższe informacje ze świata mody, ale także różnokierunkowe lifestylowe artykuły, gdzie niejednokrotnie poruszam istotne i poważne tematy. Na przykład ostatnio poruszaną przeze mnie kwestią było uzależnienie od telefonów komórkowych.

M: Skąd czerpie Pan inspiracje?
A: Może zabrzmi to błaho, ale czerpię inspiracje ze wszystkiego. Ze wszystkich zjawisk jakie napotykam. Czasem po prostu jadąc autobusem dostrzegam jakieś interesujące elementy, które dają mi natchnienie do napisania artykułów.  W dużej mierze także muzyka jest dla mnie źródłem inspiracji.

M: Co myśli Pan o blogosferze?
A: Myślę, że blogosfera jest zdumiewającym zjawiskiem. Jest miejscem, gdzie można poznać mnóstwo interesujących ludzi.To niesamowite, jak wiele utalentowanych postaci można odkryć jednym kliknięciem myszy. Blogosfera jest świetną okazją i szansą na pokazanie się szerszej publiczności i podzielenie się z innymi swoimi zamiłowaniami.

M:
Jakie są plusy blogowania?
A: Plusem z pewnością jest ogrom nietuzinkowych ludzi z jakimi możemy się zetknąć. Blogowanie to nie tylko teksty, ale przede wszystkim schowani za nimi ludzie. Kiedy doświadczasz, że Twoje słowa mają jakiś oddźwięk, zaczynają docierać do innych osób, a ci w następnej kolejności dzielą się z Tobą swoimi opiniami i poglądami, masz poczucie istotności. Zaczynasz uświadamiać sobie, że to, co robisz nie jest  wysyłane do próżni, tylko do realnych ludzi. Nic nie jest większym napędem do dalszego działania niż kontakt z czytelnikami.

M: A minusy?
A: Z pewnością trzeba być gotowym na to, że wejście w blogosferę jest równoznacznie z poddaniem się publicznej ocenie. Nie koniecznie dobrej. Ważne, żeby taka ocena była konstruktywna. Prowadzenie bloga jest również czasochłonne, więc wydaje mi się, że ludzie, którzy z góry wiedzą, że ich zasoby czasowe nie są wystarczające powinni raz jeszcze przemyśleć założenie bloga. W blogowaniu przede wszystkim ważna jest systematyczność.

M: Co sądzi Pan o tym, że blogerzy wkraczają w świat show biznesu i stają się celebrytami?
A: Uważam, że nie ma w tym nic złego jeżeli blogerzy traktują show biznes jako swoistego rodzaju odskocznię, coś na kształt zabawy. Jeżeli ktoś ma parcie na szkło i pozowanie na „ściankach” w blasku fleszy zaczyna być dla niego bardziej istotne, niżeli prowadzenie bloga, to przestaje być to fajne.

M: Na koniec - jak wyobraża sobie Pan bloga za kilka lat?
A: Myślę, że za kilka lat blog nie zmieni się stosunkowo bardzo. Jedyne czego życzyłbym sobie za te kilka lat, to niemalejącego zapału do jego prowadzenia i wzrastającej liczby czytelników. Tego nigdy za wiele.

M: Dziękuję bardzo za ten wywiad. Myślę, że wiele czytelników naszej gazety zainspiruje się również tym wywiadem i grono blogerów powiększy się.
A: Ja również dziękuję i mam taką nadzieję.

13 komentarzy:

 1. Świetny pomysł z tym wywiadem :)
  Mozna poznać twoje zdanie na temat blogowania twojego jak i innych.
  Dziekuje ci za komentarz :)
  Pozdrawiam!

  ---->Obiektyw mym okiem<----

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajniy, z przyjemnością przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, oby więcej takich w przyszłości! (:

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wywiadu. Ciekawe odpowiedzi, czekam na kolejne Twoje posty i dołączam się do grona czytelników ;)
  ☕ Czarna Kawaa - klik

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny wywiad , gratuluję, oby tak dalej :*
  http://xblueberrysfashionx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super odpowiedzi xd
  macchiatooo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. rzadko wpadam na męskie blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydajesz się być bardzo interesującą osobą! :)

  SPIKED-SOUL.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny wywiad:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2015/03/ghost.html
  https://www.youtube.com/watch?v=yWvZpV55lsE

  OdpowiedzUsuń