piątek, 2 stycznia 2015

Lady Gaga | Top50

Dwa słowa - Lady Gaga. I czy trzeba coś więcej wyjaśniać?

Najbardziej ekstrawagancka postać ostatnich lat. Piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, ikona mody (tytuł przyznany przez Council of Fashion Designer of America w 2011 roku), wielbicielka kultury glam. Kobieta, która w ciągu kilku lat zrewolucjonizowała przemysł muzyczny i przyczyniła się do zmiany postrzegania przez ludzi szeroko rozumianej mody. Jakikolwiek ma się stosunek do Lady Gagi to jedno jest pewne - nie można wobec niej przejść obojętnie.

Tak jak w przypadku twórczości Lady Gagi, gdzie umiejętnie miesza ze sobą różnorakie gatunki muzczyne od popu, rocka, po jazz. Tak i w modzie przeplata ze sobą odrębne style. Kieruje się ona zasadą, że w modzie nie istnieją jakiekolwiek bariery. Od momentu jej pojawienia się w show biznesie stała się prekursorem i propagatorem trendów. W jej wczesnych fazach kariery wylansowała lateks, ćwieki, koronki czy plastikowe dodatki.

Nieprzerwana metamorfoza Lady Gagi ma niebagatelny wpływ na otoczenie. Kiedy zakłada niebotyczne koturny, biustonosz z ćwiekami i fikuśne okulary, wszystkie kobiety zadają sobie pytanie "Dlaczego nie?".

"Niewątpliwie jest dla wszystkich wielką ikoną stylu. Sprawiła, że wszyscy stali się trochę bardziej odważniejsi w dziedzinie mody"
~ Naomi Campbell

Mieszane emocje wobec fantazyjnych kreacji najlepiej pokazały nagrody New Musical Express w 2010 roku, gdzie otrzymała jednocześnie statuetkę dla Najlepiej i Najgorzej Ubranej Artystki. Złośliwi mówią, że dla Lady Gagi powinna powstać osobna rubryka w modowych czasopismach pt. "Best Gaga Look". Mimo to Gaga stała się muzą znanych projektantów, ponieważ z przyjemnością potrafi nosić ich najśmielsze kreacje haute couture.

Lady Gagę bywa nazywana fenomenem naszych czasów. Na każdej płaszczyźnie jakiej się pojawia wzbudza zainteresowanie. Oprócz muzycznego kunsztu podziwiam ją przede wszystkim za wyobraźnie nie znającą granic oraz za odwagę i sposób wyrażania swojego punktu widzenia.

Poniżej przygotowałem własny ranking "Top 50 Najlepszych Looków Lady Gagi".

50.49.

48.47.

46.45.

44.43.

42.41.


40.39.


38.37.

36.35.

34.33.

32.31.

30.29.

28.27.

26.25.

24.23.

22.21.

20.19.

18.17.

16.15.
14.13.
12.11.

10.
9.

8.

7.

6.

5.

4.

3.

 2.

1.


Jestem ciekaw jakie jest Wasze zdanie na temat Lady Gagi.

Gorąco zachęcam komentowania :)
I wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

12 komentarzy:

 1. Nie znam bardziej oryginalnej osoby od niej :D ...
  Zagina czasoprzestrzeń :P
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;) /Kasia

  http://katarzynajarzebkowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lady Gaga jest niesamowita i jest dla mnie bardzo inspirującą osobą. Kiedys bylam jej wielką fanka. Teraz przeszłam na inny gatunek muzyczny, ale dalej lubię wariatów, np taki Marilyn Manson xdddddddd
  http://this-is-paranormal.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre stylizacje szokują, inne odrzucają, a jeszcze inne zapierają dech w piersiach. Jedno je łączy, każda z nich to dzieło sztuki. Pozdrawiam . (:

  twocommasandone.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny ten post! :D
  fenomenalnie prowadzisz bloga i spełniasz się w ty m :)
  życzę dalszych sukcesów
  może wspólna obserwacja? jesli tak to zaobserwuj i daj znać na moim blogu
  z pewnością się odwdzięczę :*
  pozdrawiam :*

  http://meeaningoflife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Piszesz, że obok Lady Gagi nie można przejść obojętnie, a ja tak właśnie robię. Jest to dla mnie zupełnie obojętna postać. Jest, ale dla mnie równie dobrze mogłoby jej w ogóle nie być. Nie interesuje mnie ona, nie słucham jej i nie oglądam. Kolokwialnie mówiąc: mam gdzieś Lady Gagę. :)

  navylight.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zgadzam się z osobą powyżej! Lady Gaga jest zajebista! Chociaż ostatnio płyta mnie nie porwała to i tak nadal darzę ją wielkim szacunkiem! Uwielbiam jej styl:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2015/01/absolution.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę? Aż tak poważnie nail artu nie traktuję, by doszukiwać się w moich zdobieniach powiązań ze sztuką :)
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 8. She is a work of Art , Rocking Gaga !! ✌

  www.FrankoDean.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedni tą jej ekstrawagancję lubią i cenią, inni za nią nie przepadają... ile ludzi, tyle opinii :P tak, czy siak... piosenki ma świetne! :)
  Dzięki za konstruktywną opinię :D
  Miłego dnia :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam ostatnio jej piosenkę ale zupełnie inną niż te wszystkie komercyjne hity, ma naprawdę świetny głos, nie musiałaby się tak stylizować, głos by się obronił sam.

  OdpowiedzUsuń
 11. ma świetny głos, a jej ubiór to po prostu sposób na wybicie ;] nie wiadomo czy sama ze swoim głosem by się obroniła.

  http://you-always-be.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń