sobota, 8 marca 2014

Versace

Stwierdziłem, że nadszedł już czas ponownie otworzyć zakurzonego worda i przygotować dla was kolejny wpis. Do głowy wpadł mi dość ciekawy pomysł, a mianowicie chcę was zabrać wraz z następnymi postami w "tournee" po największych domach mody. Konkretnie, moim zamysłem jest przybliżyć wam daną markę - jej założycieli, historię i znaki rozpoznawcze. Mam nadzieję, że choć w jakimś stopniu was zainteresuję ^ ^

Na pierwszy ogień:


Historia

  Gianni Versace dorastał przy boku swojej matki - krawcowej, więc już jako mały chłopiec miał w jakimś stopniu styczność z modą. Będąc jeszcze dzieckiem zaprojektował swoją pierwszą suknię, a w wieku siedemnastu lat stworzył już poważną kolekcję. Pełen zapału i ambicji w roku 1972 wyjechał do Mediolanu, gdzie pracował projektując dla wielu znanych, włoskich firm. Parę lat później wraz z swoim bratem Santo postanowili ziścić swoje marzenia i rozpoczęli własną działalność, tworząc markę, która na przestrzeni lat stała się synonimem elegancji i luksusu. W latach 80. do braci dołączyła ich siostra - Donatella, która wprowadziła do firmy odrobinę świeżości i objęła stanowisko kreatora reklam.
Dom mody przez swoje oryginalne pomysły zyskał wielkie uznanie i otrzymał prestiżowe nagrody, w tym "modowego oscara" w 1993 roku.
  W lipcu 1997 roku Gianni Versace zostaje zastrzelony przez seryjnego mordercę w Miami, w okolicach swojego domu. Po ogromnym ciosie, jakim była jego śmierć, głównym projektantem została Donatella. Zgodnie z ostatnią wolą Gianniego, 50% udziału w firmie przypada Allegrze - jego siostrzenicy.
  Rodzinne imperium po tragedii powstało na nogi i ze wspólnymi siłami do dnia dzisiejszego kroczy przed siebie i prężnie się rozwija, przypieczętowując tym samym swoją nienaruszalną pozycję w świecie mody.


Styl

 To, czym Versace niewątpliwie się odznacza to nowatorski styl z przeplatającym się kontrastem. Inspiracje czerpane są z ulicy, młodzieży a jednocześnie zauważyć można klasykę, elegancję i wyrafinowanie. 

"Celem mojej pracy jest reprezentowanie kobiet naszych czasów. Kobiet dynamicznych, młodych, prowadzących zdrowy tryb życia, noszących skórę i metal."
Lady Gaga twarzą wiosennej kolekcji Versace

Nie byłbym sobą gdybym nie dodał tej wzmianki w poście. Nie od dziś wiadomo, że Lady Gage i Donatellę Versace łączą bliskie więzi. Z wieloletniej przyjaźni zrodził się również biznes. Wybór Gagi na twarz domu mody projektantka argumentuje krótko:
- Lady Gaga ma DNA Versace.
Nie można się nie zgodzić. Piosenkarka jest znana przede wszystkim z oryginalnych i ekstrawaganckich strojów, a są to aspekty, które u Versace są najważniejsze i grają główną rolę w każdej kolekcji. 

Poniżej zdjęcia z kampanii reklamowej kolekcji wiosna-lato z udziałem Lady Gagi.
Przyglądając się im, nie trudno oprzeć się wrażeniu, że artystka ucharakteryzowana jest na młodą Donatellę.


13 komentarzy:

 1. Hehe, o ile te damskie stroje mi się podobają, tak tych męskich bym raczej nie komentował... xd no i Gaga też bardzo pozytywnie wypadała : ) w szczególności na tym pierwszym zdjęciu mi się podoba : D

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasa sama w sobie :)

  alexshia-a.blogspot.com | xoxo ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post xD
  http://mzmzycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Amazing post

  New post on my blog. <3
  http://uniqueyeah.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post! Dowiedziałem się paru nowych rzeczy przy okazji!:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2014/03/dont-stop.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny i interesujący post :)

  http://gosiabaszak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. thx bardzo:) miło mi:)

  może byłbyś zainteresowany follow bloga & fb ?:)

  OdpowiedzUsuń
 8. love Versace and love Versus!

  Visoo
  www.madeinvisoo.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post, uwielbiam taki styl, boszszsz ;w;

  http://modaprzemijastylpozostajex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy nowy?

  http://freshisyummy.blogspot.com/2014/03/beating-heart.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj nie podoba mi się sesja Gagi dla Versace.. :(

  OdpowiedzUsuń